Školení Hasičů na činností ve výšce a nad volnou hloubkou

13.05.2022

Jednotka Hasičského sboru města Rožnova je od roku 2021 předurčena pro zásah ve výšce a nad volnou hloubkou (dále jen VVH) - rozšířená činnost, na každé směně je minimálně Lezecká skupina - 2 hasiči.

Rozšířené činnosti ve VVH jsou charakterizovány jednoduchostí provedení a použitím prostředků pro rozšířenou činnost a postupů ve VVH. Jedná se o činnosti ve statickém režimu, zejména zajištění (sebejištění, jištění pohybu další osoby) realizované zadržením nebo pracovním polohováním, dále slanění a sebezáchrana slaněním. Úroveň rozšířených činností umožňuje určeným hasičům z jednotky PO určené Analýzou pro rozšířené činnosti ve VVH provedení definovaných činností ve VVH a spolupráci s členy lezecké skupiny. Rozšířená činnost ve VVH je dále specifikována vnitřním předpisem.

Jednotka se účastnila praktického výcviku, který se konal nejprve 04.05.2022 v Rožnově pod Radhoštěm - Karlův kopec a následně 13.05.2022 v obci Horní Bečva - na sedačkové lanovce ve Ski areálu Rališka.