Srážka osobního automobilu s vlakem v obci Zašová

31.03.2022

V 06:46 byla vyslána jednotka profesionální hasičů města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault k dopravní nehodě automobilu s vlakem v obci Zašová. Současně byla na místo události vyslána jednotka HZS stanice Valašské Meziříčí, posádka ZZS a Policie ČR.

Tisková zpráva HZS Zlínského kraje k události:

Řidičku s vozidlem smetl na kolejích vlak. Nehoda se stala krátce před sedmou hodinou ranní v obci Zašová na Vsetínsku. Po střetu zůstala žena v autě zaklíněna. Na pomoc přijeli profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí a hasiči města Rožnov pod Radhoštěm. Řidičku po vyproštění transportovali do sanitního vozu a předali posádce zdravotnické záchranné služby. Ve vlaku cestovalo celkem deset osob. Všichni vyvázli bez zranění. Pro cestující z vlaku byla zajištěna náhradní autobusová doprava. Příčina a okolnosti nehody jsou nyní v šetření drážních hasičů a Policie ČR. (LJ)