Tragická dopravní nehoda v obci Dolní Bečva

30.01.2023

V 14:14 hod. byla vyslána jednotka profesionální hasičů města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault k vážné dopravní nehodě na silnici E442 v katastru obce Dolní Bečva. Současně byla vyslána jednotka HZS stanice Valašské Meziříčí, posádka ZZS a Policie ČR.

Tisková zpráva HZS Zlínského kraje:

U tragické dopravní nehody u obce Dolní Bečva, okres Vsetín, dnes odpoledne zasahovali profesionální hasiči ze stanic Valašské Meziříčí a Zlín a hasiči města Rožnov pod Radhoštěm. Hasiči po příjezdu na místo pomáhali posádce zdravotnické záchranné služby s resuscitací sraženého chodce, která byla bohužel neúspěšná. Řidičce z havarovaného vozidla byla poskytnuta posttraumatická péče a následně ji záchranáři odvezli do nemocnice. U havarovaného vozidla provedli hasiči protipožární opatření a odpojili autobaterii. Do příjezdu speciálního vyprošťovacího automobilu ze stanice Zlín také automobil stabilizovali proti pohybu. Drobný únik provozních kapalin jímali do záchytné nádoby na úkap a také pomocí sorpčního koberce. Díky včasnému zásahu nedošlo k úniku do blízké vodoteče. Po dobu vyšetřování nehody také hasiči na žádost Policie ČR prováděli usměrňování dopravy a nasvětlení místa nehody. Nakonec hasiči havarovaný automobil naložili na vozidlo odtahové služby a provedli úklid vozovky. (LJ) 


Tisková zpráva Policie ČR:

Nehoda si vyžádala lidský život

VSETÍNSKO: Chodec střet s vozidlem nepřežil.

Dnes krátce po druhé hodině odpoledne vyjížděli vsetínští policisté k dopravní nehodě, která si vyžádala lidský život.

Mladá řidička osobního vozidla značky Audi jela od Rožnova pod Radhoštěm směrem na Dolní Bečvu. Prozatím z nezjištěných příčin se v tomto úseku střetla s devětačtyřicetiletým chodcem, který i přes poskytnutou první pomoc na následky zranění zemřel.

U řidičky byla provedena dechová zkouška, která vyšla negativní. Zda byl pod vlivem alkoholu chodec, budeme vědět až z výsledků nařízené soudní pitvy. Vyšetřování dopravní nehody si na místě převzali kriminalisté. Míra zavinění účastníků dopravní nehody je předmětem dalšího šetření.

30. ledna 2023, por. Bc. Milena Šabatová

www.policie.cz