Tragická dopravní nehoda v Rožnově pod Radhoštěm

19.06.2023

V 20:50 hod. byla vyslána jednotka profesionální hasičů města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault k dopravní nehodě na silnici I/56 vedoucí z Rožnova pod Radhoštěm na Frenštát pod Radhoštěm. Současně byla na místo události vyslána jednotka HZS stanice Valašské Meziříčí, posádka ZZS, Policie ČR a vrtulník LZS Ostrava.

Tisková zpráva HZS Zlínského kraje:

Tragicky začal tento týden na našich silnicích. Tentokrát vyhasl život v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku, kde v pondělí před devátou hodinou večerní sjel řidič vozidla BMW z cesty a narazil do odstaveného pásového bagru. Hasiči města Rožnov pod Radhoštěm ihned zraněného řidiče vytáhli z vozidla ven a transportovali do sanitního vozu, kde pomáhali společně s hasiči ze stanice Valašské Meziříčí posádce zdravotnické záchranné služby s resuscitací. Ta však po dlouhých minutách boje o mužův život byla ukončena. Na místě přistál i vrtulník letecké záchranné služby, který však odletěl prázdný. Řidič svým zraněním podlehl. Hasiči u vozidla provedli protipožární opatření. Poté vyprostili auto, které bylo zaklíněné do bagru a zachytávali unikající provozní kapaliny. Na závěr pomohli s naložením vraku na odtahový vůz. (LJ)