Tragická dopravní železniční nehoda v městě Zubří

05.03.2024

V 08:50 byli vysláni profesionální hasiči města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault k dopravní železniční nehodě v městě Zubří. Současně byla na místo události vyslána jednotka HZS - stanice Valašské Meziříčí, dále jednotka hasičského záchranného sboru správy železnic Přerov, Policie ČR, posádka ZZS a LZS Ostrava.

Po příjezdu na místo události bylo zjištěno že došlo ke sražení osoby vlakovou soupravou. Na místě již prováděla zásah posádka ZZS s lékařem, jednotka dále asistovala posádce ZZS. Část jednotky provedla instalaci nehodové clony v místě události. Doprava byla v místě události řízena kyvadlově do příletu Letecké záchranné služby kdy byl provoz na hlavním silničním tahu uzavřen z důvodů přistání vrtulníku.

Přes veškerou snahu všech zasahujících se nepodařilo obnovit základní životní funkce a bylo lékařem konstatováno úmrtí.

Cestující s osobního vlaku byli následně evakuování do náhradního autobusu, který byl k místu události zajištěn.

Místo bylo předáno jednotce hasičského záchranného sboru správy železnic Přerov a Policii ČR.