Tragická železniční dopravní nehoda v Rožnově pod Radhoštěm

05.10.2023

V 22:04 hod. byla vyslána jednotka profesionální hasičů města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault k železniční dopravní nehodě v Rožnově pod Radhoštěm.

Současně byla na místo události vyslána jednotka HZS Zlínského kraje stanice Valašské Meziříčí, jednotka drážních hasičů Přerov a Ostrava. Posádka ZZS a Policie ČR.

Po příjezdu na místo události již byla na místě posádka ZZS a Policie ČR. část jednotky asistovala posádce ZZS a druhá část jednotky provedla protipožární opatření a následně instalaci nehodové clony.

Po příjezdu drážních hasičů jim bylo místo události předáno.

Více info v tiskové zprávě Policie ČR:

Tragická dopravní nehoda

VSETÍNSKO: Řidič nepřežil srážku s vlakem.

Ve čtvrtek večer okolo dvaadvacáté hodiny se na jednom z železničních přejezdů v Rožnově pod Radhoštěm stala dopravní nehoda mezi vlakem a osobním automobilem.
Dvaapadesátiletý řidič automobilu vjel na přejezd v momentě, kdy jím ve směru k Valašskému Meziříčí projížděla vlaková souprava. Následný střet muž za volantem bohužel nepřežil. K poranění jiných osob nedošlo.
Příčiny a bližší okolnosti tragické dopravní nehody jsou předmětem šetření vsetínských dopravních policistů a kriminalistů.

6. října 2023, nprap. Petr Jaroš