Únik plynu v panelovém domě

02.03.2023

V 08:02 hod. byla vyslána jednotka profesionální hasičů města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault k podezření na únik plynu v panelovém domě v Rožnově pod Radhoštěm, ul. průkopnická. Po příjezdu na místo události a provedení průzkumu bylo zjištěno že na chodbě je cítit plyn. Jednotka přistoupila ke kontrole jednotlivých bytů. kde v jednom z bytu byl již po otevření cítit výrazně plyn. Společně se starší majitelkou bytu bylo zjištěno že plyn uniká z plynového sporáku kde došlo pravděpodobně ke sfouknutí plamenu, ale nebyl řádně uzavřen ventil a nevědomky tak plyn utíkal již pravděpodobně od večera kdy bylo na sporáku naposledy vařeno. Byt i společné prostory byly průběžně přirozeně odvětrávány. Na místo události, byla preventivně povolána posádka ZZS, která překontrolovala zdravotní stav starší osoby v bytě, z důvodu podezření zda nedošlo k nadýchání unikajícího plynu, následně se ještě dostavil povolaný pracovník pohotovostních plynárenských služeb, který provedl kontrolu rozvodu ve společných prostorech.