Vážná dopravní autonehoda na silnici vedoucí na Pustevny

15.04.2023

V 10:08 hod. byla vyslána jednotka profesionální hasičů města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault k vážné dopravní nehodě na silnici vedoucí z Prostřední Bečvy na horský vrchol Pustevny. Současně byla na místo události vyslána jednotka SDH Horní Bečva a HZS Zlk - stanice Valašské Meziříčí, dvě posádky ZZS, Policie ČR a následně také vrtulník LZS.

Tisková zpráva HZS Zlk:

V sobotu 15. dubna krátce po desáté hodině dopolední bylo operační středisko informováno automatickým systémem e-call o dopravní nehodě osobního automobilu tovární značky Maserati u obce Prostřední Bečva na Vsetínsku. Na místo byla vyslána dobrovolná jednotka z Horní Bečvy, dále pak jednotka městských hasičů z Rožnova pod Radhoštěm a profesionálové z Centrální hasičské stanice Valašské Meziříčí.První jednotka potvrdila náraz osobního auta do stromu se zaklíněním dvou osob. Ihned byla nasazena první sada hydraulického vyprošťovacího zařízení. Řidič byl vyproštěn zhruba po deseti minutách a předán do péče zdravotnických záchranářů. U spolujezdkyně bylo vyprošťování náročnější a bylo nutné maximálního nasazení všech zasahujících jednotek, včetně použití druhé sady hydrauliky. Po celou dobu byla spolujezdkyně pod dohledem lékaře, který vzhledem k závažnosti poranění povolal na místo vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy. Po vyproštění ji do něj hasiči transportovali a ten s ní odletěl do traumacentra v Olomouci. Během zásahu byla komunikace na Pustevny obousměrně uzavřena. Po odletu vrtulníku byla zprůjezdněna kyvadlově. Hasiči místo zásahu předali policii a následně se vrátili na základny. (AF)