Vážná dopravní nehoda v obci Dolní Bečva

31.05.2023

V 07:50 hod. byla vyslána jednotka profesionální hasičů města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault a CAS32 T815 k dopravní nehodě nákladního automobilu se zaklíněnou osobou a následným požárem. Současně byla na místo události vyslána jednotka HZS stanice Valašské Meziříčí, JSDH Horní Bečva a místní jednotka SDH Dolní Bečva.

Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno drobné zahoření, které bylo uhašeno před příjezdem jednotek pomoci ručního hasicího přístroje svědkem dopravní nehody. Jednotka preventivně provedla proletí místa zahoření jedním proudem vody. Ve vozidle se nacházela jedna zaklíněna osoba, která byla vyproštěna za použití hydraulického vyprošťovacího zařízení společně s dalšími jednotkami.

Více informací v Tiskové zprávě HZS Zlínského kraje:

Havárie náklaďáku zkomplikovala provoz na hlavním tahu na Slovensko Pro řidiče přiletěl vrtulník. Čtyři jednotky hasičů byly vyslány dnes před osmou hodinou ranní k hlášené havárii nákladního auta na hlavním tahu v obci Dolní Bečva na Vsetínsku. Po příjezdu hasiči průzkumem zjistili, že nákladní vozidlo leží částečně v příkopu a řidič je zaklíněn v kabině vozu. Hasiči ihned stabilizovali vozidlo proti dalšímu pohybu a zahájili vyprošťovací práce, aby co nejrychleji dostali ven zraněného řidiče. To se jim během pár minut podařilo. Zraněného si převzala posádka zdravotnické záchranné služby. K následnému transportu řidiče do nemocnice byl přivolán vrtulník. V době zásahu složek IZS byla silnice obousměrně uzavřena a tvořily se dlouhé kolony vozidel. Po odletu vrtulníku byla komunikace částečně zprůjezdněna a provoz byl řízen kyvadlově. Po nárazu nákladního vozidla, vezoucího několikatunový kompresor, došlo k masivnímu úniku provozních kapalin. Ty hasiči zasypali sorbentem a zamezili dalšímu úniku. K vytažení náklaďáku z příkopu si velitel zásahu povolal vyprošťovací automobil ze stanice Zlín. Samotný odtah nákladního auta z místa nehody si zajistí firma, vlastnící vozidlo. Lze předpokládat, že dopravní komplikace v místě nehody budou trvat celé dopoledne. (LJ)