Vážná dopravní nehoda v Rožnově pod Radhoštěm

29.01.2022

V 15:46 byla vyslána jednotka profesionální hasičů města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault k vážné dopravní nehodě na silnici I/58 vedoucí z Rožnova pod Radhoštěm k vrcholu Pindula kde byla nahlášena dopravní nehoda se zraněním. Současně byla na místo události vyslána jednotka HZS Zlínského kraje, stanice Valašské Meziříčí, posádka ZZS a Policie ČR. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno že v jednom z havarovaných automobilu se nachází zraněná a zaklíněna osoba, která byla za použiti vyprošťovacího hydraulického nářadi vyproštěna.  Další informace v tiskové zprávě HZS Zlínské kraje.

Při zásahu všechny složky IZS vzájemně spolupracovaly.

Tisková zpráva HZS Zlínského kraje:

Nehoda dvou osobních automobilů na ulici Ostravská u Rožnova pod Radhoštěm ve směru na Frenštát pod Radhoštěm omezila provoz. Z jednoho automobilu jsme museli vyprostit jednu osobu s pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Po dobu vyprošťování a vyšetřování nehody byla komunikace uzavřena. Celkem došlo k zranění 4 osob. Na místě jsou všechny základní složky integrovaného systému.3 osoby byly odvezeny sanitkou do nemocnice. Poškozené automobily jsou nakládány na vozidla odtahové služby.

U nehody zasahovaly od 15:51 hodin tyto jednotky:

- Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje, požární stanice Valašské Meziříčí

- Hasičský sbor města Rožnov pod Radhoštěm.

(RŽ)