Vyproštění nákladního automobilu v obci Dolní Bečva

09.02.2023

V 13:59 hod. byla vyslána jednotka profesionální hasičů města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault k vyproštění nakloněného popelářského automobilu, který sjel mimo komunikaci. Současně byla na místo události vyslána jednotka HZS stanice Valašské Meziříčí. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno že řidič se snažil již za pomoci traktoru vozidlo vyprostit ale nedařilo se a vozidlo dále sjíždělo do příkopu. Na místě byl již i povolán pracovník soukromé firmy s autojeřábem, vzhledem k omezenému prostoru nebylo možné autojeřáb bezpečně ustavit. Řidič vozidla tak následně o pomoc zavolal hasiče. Jednotky provedly odházení sněhu kolem zapadlého automobilu, na místo byl znovu povolán traktor i s posypovým materiálem, který byl použit na posyp pod kola automobilu, a byly nasazeny vyprošťovací řetězy z výbavy  jednotky. Následně za použití traktoru bylo vozidlo vytaženo zpět na komunikaci.