Záchranná invalidní osoby v Rožnově pod Radhoštěm

25.02.2024

V 14:27 hod. byli vysláni profesionální hasiči města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault k  záchranně invalidní osoby ze schodišťové plošiny z důvodu technické poruchy. v Rožnově pod Radhoštěm, lokalita dolní paseky.

Po příjezdu na místo události bylo zjištěno že vlivem technické závady přestala fungovat mobilní schodišťová plošina i s invalidní osobou. Majitelé kontaktovali ještě před voláním na tísňovou linku servisní firmu, která jim nebyla schopna poradit, jak plošinu uvést do nouzového režimu a osobu bezpečně dostat dolů. Jelikož nebylo v jejích silách a možnostech dostat bezpečně osobu s vozíkem z plošiny, obrátily se s prosbou o pomoc na tísňovou linku. Hasiči muže i s vozíkem vynesli po schodišti zpět do domu a následně se vrátili zpět na svou základnu.