Záchranná osoby - asistence posádce ZZS

09.12.2023

V 08:47 hod. byli vysláni profesionální hasiči města Rožnova pod Radhoštěm s technikou NA-L2 Nissan k transportu pacienta posádce ZZS z nepřístupného terénu v katastru obce Valašská Bystřice (lokalita Bledá-Krbov).

Současně byla na místo události vyslána jednotka HZS stanice Valašské Meziříčí a místní jednotka s terénní šestikolkou. Po příjezdu na místo události již zde byla přítomná místní jednotka s terénní šestikolkou, jelikož příjezdová komunikace nebyla pro posádku ZZS a cisterny Hasičů sjízdná bylo po telefonické konzultaci na místo události dopravena posádka ZZS s potřebným vybavením na terénní šestikolce. Po provedení vyšetření a přípravě pacienta na transport a zajištění tepelného komfortu byl pacient převezen k sanitnímu vozu, zdravotnické vybavení bylo svezeno zpět technikou NA-L2 Nissan, kde před jízdou zpět byly nainstalovány preventivně sněhové řetězy.

Následně po přeložení pacienta se jednotky vrátily zpět na svou základnu.