záchranná osoby po pádu v Rožnově pod Radhoštěm

11.05.2024

V 14:18 hod. vyjížděla jednotka profesionální hasičů města Rožnova pod Radhoštěm s technikou NA-L2 Nissan k záchranné osoby po pádu v lese v Rožnově pod Radhoštěm, místní část Tylovice společně s posádkou ZZS a Policii ČR.

Tisková zpráva ZZS ZLK:

K záchraně mladého muže, který ve špatně přístupném terénu v lese podle našich informací při jízdě na kole narazil do stromu, vyjížděla záchranářská posádka s lékařem z Rožnova pod Radhoštěm. Sanitku musela nechat zhruba 500 metrů od místa události. Zdravotníkům si hoch stěžoval především na bolest pravé končetiny. Záchranáři pacienta vyšetřili, podali mu analgosedaci a infuzi, ošetřili drobné rány, imobilizovali krčním límcem a vakuovou matrací. Zraněného s podezřením na zlomeninu stehenní kosti pak společně s hasiči a policií přenesli k místu, kde přistála letecká záchranná služba z Ostravy. Ta muže transportovala do ostravské fakultní nemocnice.