Záchranná osoby v Rožnově pod Radhoštěm

17.10.2022

V 12:20 hod. byla vyslána jednotka profesionální hasičů města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault k záchranně osoby po zdravotních potížích v průmyslovém areálu v Rožnově pod Radhoštěm. Současně byla na místo události vyslána posádka ZZS a jednotka HZS stanice Valašské Meziříčí. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno že osoba, která se nachází v prostoru stavby v hloubce  cca 4m pod úrovní terénu následkem zdravotních obtíží zkolabovala. Jednotka do příjezdu posádky ZZS provedla zajištění osoby a kontrolu základních životních funkcí. Následně společně s jednotkou HZS byl proveden transport a vyproštění osoby z hloubky pomocí transportních vanových nosítek, nastavovacího žebříku a jištění. Osoba byla předána do péče posádky ZZS.