Záchranná osoby v Rožnově pod Radhoštěm

29.10.2025

V 08:13 hod. byli vysláni profesionální hasiči města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS20 Tatra Force k záchranně osoby, která zůstala uvězněna ve výtahové kabině po výpadku elektrické energie v Rožnově pod Radhoštěm, ul.1.máje.

Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno že kabina se nachází mezi prvním a druhým  nadzemním podlažím. Jelikož v místě uvíznutí nebylo možné osobu vyprostit pouhým nouzovým otevření výtahových dveří, provedla jednotka vstup do strojovny výtahu a následně po bezpečném zajištění bylo provedeno ručním pohonem vytažení kabiny výtahu do prostoru kde se nacházejí dveře od výtahové šachty, Tyto dveře byla následně nouzově otevřeny a osoba byla vyproštěna po cca 20 minutách od příjezdu na místo události, kdy nejvíce času bylo věnováno k nalezení osoby, která má klíče od strojovny výtahu.  

Jako doporučení by bylo instalovat prosklenou skříňku na klíč, kde se dá v případě nouze rozbít sklíčko. Popřípadě uvést kontaktní telefony na osoby, které mají klíč.