Železniční dopravní nehoda u obce Hrachovec

11.10.2022

Ve 14:57 hod. byla vyslána jednotka profesionální hasičů města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault k železniční dopravní nehodě na přejezdu u obce Hrachovec. Na místo události současně vyjela jednotka HZS stanice Valašské Meziříčí a Zlín posádka ZZS a Policie ČR. Zároveň byla na místo události vyslána jednotka drážních hasičů z Přerova.

Více informací v tiskové zprávě HZS Zlínského kraje:

Krátce před třetí hodinou odpolední vyjeli profesionální hasiči ze stanic Valašské Meziříčí a Zlín a hasiči města Rožnov pod Radhoštěm do Valašského Meziříčí k nehodě osobního vlaku a nákladního auta na železničním přejezdu mezi Hrachovcem a Zašovou. Při nárazu došlo k vykolejení vlaku a převrácení náklaďáku na bok. Po příjezdu na místo hasiči průzkumem zjistili, že ve vlaku jelo celkem 11 osob včetně strojvedoucího. V náklaďáku jel pouze řidič. Celkem pět osob utrpělo zranění a v době příjezdu hasičů již všichni byli v péči zdravotníků. Zraněni byli řidiči a tři cestující z vlaku. Hasiči provedli u vlaku i nákladního auta stabilizaci proti převrácení. Následně místo předali drážním hasičům z Přerova. (LJ)