Auto zastavil až betonový sloupek

23.06.2018

V 02:53 hod. byla jednotka vyslána k dopravní nehodě v Rožnově pod Radhoštěm, ul. Palackého. Současně byla na místo události vyslána posádka ZZS a Policie ČR. Po příjezdu na místo dopravní nehody, byla zjištěna dopravní nehoda jednoho osobního automobilu, který se zastavil až o betonový sloupek zábradlí mostu přes řeku Bečvu. Jedna zraněná osoba byla předána do péče posádky ZZS. Jednotka zabezpečila místo dopravní nehody. Po ukončení vyšetřování nehody Policii ČR bylo havarované vozidla vyproštěno a odtaženo mimo prostor silnice, odkud si majitel zajistí odtah. Dále bylo Policii ČR zajištěno provizorní zabezpečení poškozeného zábradlí. Po provedení uklidu komunikace se jednotka krátce před šestou hod. ranní vrátila zpět na svou základnu. 

Informace Policie ČR: 

Málem skončil v řece

VSETÍNSKO: Řidič opřel auto o zábradlí mostu a ještě potom nadýchal.

V sobotu brzy ráno skončil v Rožnově pod Radhoštěm řidič se Škodou Octavia opřený o zábradlí mostu nad řekou. Vyvázl s lehkým zraněním. Po nehodě řidič nadýchal přes dvě promile.

Devětadvacetiletý řidič z Rožnovska nezvládl v sobotu ráno chvíli před třetí hodinou ráno vozidlo Škoda Octavia. Jel v Rožnově pod Radhoštěm po ulici Palackého směrem ke křižovatce u Aeroplánu. Vyjel ale vpravo na krajnici. Na situaci reagoval strhnutím řízení. Vozidlo se dostalo do smyku, dále do protisměru, až narazilo bokem do zábradlí mostu nad řekou Bečva vlevo v původním směru jízdy. Řidič utrpěl lehké zranění, které si vyžádalo odvoz na ošetření. Policisté při zjišťování okolností této nehody u řidiče provedli dechovou zkoušku. Přístroj ukázal na hodnotu 2,03 promile, proto policisté řidiči na místě zadrželi řidičský průkaz. Sčítali i škody. Na vozidle činí škoda devadesát tisíc korun a na zábradlí mostu dalších padesát tisíc korun.

Policisté nadále zjišťují informace k této dopravní nehodě. Zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky.

25. června 2018, por. Bc. Vladislav Malcharczik

zdroj: www.policie.cz