Dopravní nehoda osobního automobilu a cyklisty

12.08.2018

V 17:35 hod. byla jednotka vyslána k dopravní nehodě osobního automobilu a cyklisty v obci Horní Bečva. Současně byla na místo události vyslána posádka ZZS, Policie ČR a místní jednotka SDH Horní Bečva. Po příjezdu na místo události, byla zjištěna jedna zraněná osoba, která již byla v péči posádky ZZS. Na místě události již také zasahovala místní jednotka. Po domluvě se naše jednotka vrátila zpět na svou základnu.

Informace Policie ČR:

Policie České republiky - KŘP Zlínského kraje

Cyklista po nehodě nadýchal přes tři promile

VSETÍNSKO: Cyklista se střetl s osobním autem. Poté nadýchal 3,15 promile.

Dopravní policisté nadále zjišťují okolnosti včerejšího střetu osobního vozidla a cyklisty v obci Horní Bečva. Cyklista nadýchal po nehodě přes tři promile. Utrpěl lehké zranění, které si vyžádalo převoz do nemocnice.

O tom, že se na jízdním kole nemá jezdit pod vlivem alkoholu, se včera o půl šesté večer přesvědčil v obci Horní Bečva padesátiletý muž z Rožnovska. Jel po cyklostezce směrem k obci Prostřední Bečva. Nezvládl ale řízení a z vyvýšené cyklostezky sjel do protisměrného jízdního pruhu silnice I/35. V té chvíli jel po této silnici směrem k centru obce Horní Bečva sedmačtyřicetiletý muž z Rožnova pod Radhoštěm s vozidlem BMW. Došlo ke střetu auta s cyklistou.

Cyklista při střetu utrpěl lehké zranění a byl převezen na ošetření. Nikdo jiný zraněn nebyl. Policisté provedli u řidiče osobního vozidla dechovou zkoušku ke zjištění alkoholu. Výsledek zkoušky byl negativní. Totéž učinili i u cyklisty. V jeho případě přístroj ukázal na hodnotu 3,15 promile. Škoda na vozidle činí tři sta tisíc korun. Na horském kole je škoda sedm tisíc korun. Policisté nadále zjišťují informace k této dopravní nehodě.

13. srpna 2018, por. Bc. Vladislav Malcharczik

zdroj informací: www.policie.cz