Hasiči převzali nové hasičské vozidlo

Městský úřad informuje
Tisková zpráva č. 184/2020
ze dne 24. 11. 2020

Rožnovští hasiči převzali nové hasičské vozidlo

V rámci obnovy vozového parku bylo pořízeno nové hasičské vozidlo FORD TRANSIT s výkonem motoru 125 kW pro Jednotku sboru dobrovolných hasičů JPO V/1 - Tylovice. Vozidlo bude převážně využíváno k plnění úkolů města Rožnova pod Radhoštěm na úseku požární ochrany, ochrany obyvatelstva, při organizaci a přípravě města na mimořádné události a během těchto událostí.

Celková pořizovací cena nového hasičského vozidla byla 994 862,-Kč a pořízení bylo financováno hned z několika zdrojů. V rámci dotačního programu MV-GŘ HZS ČR "Dotace pro jednotky SDH obcí" bylo získáno 450 000,- Kč, Zlínský kraj přispěl částkou 300 000,- Kč a město Rožnov pod Radhoštěm poté dofinancovalo částku 244 862,- Kč. Nový dopravní automobil, který pojme až 9 osob včetně řidiče, nahradí stávající vozidlo AVIA DVS 12 A30 z rok 1976, které sloužilo pro přepravu členů jednotky sboru dobrovolných hasičů JPO V/1 - Tylovice. Právě tato jednotka bude spolu s ostatními hasiči v Rožnově pod Radhoštěm využívat vozidlo nové.

"Za nové vozidlo jsme nesmírně rádi, nahradí to původní, které si už svoje odsloužilo. Určitě oceníme, že vozidlo disponuje zvláštním výstražným zařízení, které umožňuje reprodukci mluveného slova. Dále má vozidlo například ruční vyprošťovací nástroj, tažné zařízení, dva požární světlomety s magnetickými kloubovými úchyty nebo LED světelné zařízení v provedení "alej", které vyzařuje světlo oranžové barvy," uvedl ředitel Hasičského sboru města Rožnova p. R. Karel Janoušek.

"Využití dotací k získání nových vozidel je vždy dobrá cesta a jsem nesmírně rád, že nám i Zlínský kraj přispěl velkou finanční částkou na jeho pořízení. Ušetříme peníze, které poté můžeme investovat zase dál a zlepšovat tak technickou vybavenost ať už hasičských nebo třeba i policejních sborů. Tohle vozidlo bude využívat naše JPO V/1 -Tylovice, takže bude moci býti na místě zásahu vždy včas. V rámci výběrového řízení byl vybrán Ford Transit, který je silnější, má větší použitelnost fungování v terénu a převeze až 9 osob. A právě třeba v rámci kondičních jízd se auto může využívat pro přepravu většího počtu lidí za účelem školení nebo cest do našich partnerských měst," dodal starosta města Radim Holiš.

Zpracovala:
Mgr. Petra Graclíková