Parkující vozidla v prostoru křižovatky na ul. Kulturní v Rožnově pod Radhoštěm neumožnila průjezd Hasičům

30.04.2021

Ve 20:13 hod. byla vyslána jednotka profesionální hasičů města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault k vyproštění osob z výtahu  v Rožnově pod Radhoštěm, ul. Kulturní. Jednotka na místo musela část cesty dojít peška z důvodu parkujících vozidel  v prostoru křižovatky a nemožnosti projet. Na místě události bylo zjištěno že vzhledem k technické poruše na výtahu zůstaly uvnitř uvězněny 4 osoby. Jednotka provedla nouzové otevření výtahové šachty, po opuštění výtahu všemi osobami, byla výtahová šachta zpět uzavřena.

Řidiči parkující na dané ulici ale i v ostatních částech města Rožnova by si již měli uvědomit že pro odbočení zásahových automobilu složek IZS je potřeba větší rádius, a tedy není možné parkovat v prostoru křižovatek, průjezd samotnou ulicí již tak musí být krokem, protože zaparkované vozidla  nedodržují předepsanou minimální šířku na volný průjezd (3m), následně tak při průjezdu techniky složek IZS i na rovném úseku zbývá na každé straně jen par centimetrů a většinou bez sklopení zrcátek na parkujících automobilech je průjezd téměř nemožný.