Poblíž nově otevíraného obchodního centra v Rožnově pod Radh. se stala vážná dopravní nehoda

06.06.2019

V 13:36 hod. byla jednotka vyslána s technikou CAS24 Renault k vážné dopravní nehodě v Rožnově pod Radhoštěm na ul. Meziříčská. Současně byla na místo události vyslána jednotka HZS stanice Valašské Meziříčí, posádka ZZS, Policie ČR a městská policie města Rožnova. Po příjezdu na místo události byla zjištěna dopravní nehoda osobního automobilu a motocyklu. Posádka ZZS již zajištovala nejvážněji zraněného řidiče motocyklu, který byl následně transportován leteckou záchranou službou na specializované pracoviště. Další dvě zraněné osoby, byly jednotkou ošetřeny a po příjezdu dalšího sanitního vozu byly odvezeny k dalšímu vyšetření do nemocnice ve Valašském Meziříčí. Jednotky provedly protipožární opatření a jímání uniklých provozních kapalin pomoci sorbentů. Po vyšetření nehody Policii ČR byl havarovaný automobil i motocykl odtlačen mimo hlavní komunikaci. Po provedení závěrečného úklidu se jednotky vrátily zpět na své základny. Při zásahu všechny složky IZS vzájemně spolupracovaly, silnice byla po nezbytnou dobu plně uzavřena, následně byla doprava stažena do jednoho jízdního pruhu v každém směru jízdy.


Tisková zpráva Policie ČR

Pro motorkáře letěl vrtulník

VSETÍNSKO: Střet osobního auta a motorky si vyžádal jedno těžké a dvě lehká zranění.

Ve čtvrtek odpoledne se v Rožnově pod Radhoštěm stala vážná dopravní nehoda. Po srážce motorky a osobního auta byl s těžkým zraněním motorkář letecky transportován do nemocnice.

Na hlavním průtahu v Rožnově pod Radhoštěm byl ve čtvrtek krátce po půl druhé odpoledne omezen provoz. Důvodem omezení bylo vyšetřování vážné dopravní nehody. Od benzínové čerpací stanice, poblíž příjezdu do Rožnova pod Radhoštěm ze směru od Zubří, vyjížděl čtyřiašedesátiletý řidič se Škodou Octavia. Měl v úmyslu odbočit vlevo směrem k centru. V této chvíli jel ze směru od centra po silnici I/35 motorkář. Došlo k nárazu přední částí motorky Yamaha do levé přední části Škody.

Při střetu utrpěl dvacetiletý motorkář z okresu Frýdek-Místek těžké zranění, které si vyžádalo letecký transport do nemocnice. Řidič osobního auta i jeho šestaosmdesátiletá spolujezdkyně, oba z Rožnovska, utrpěli lehké zranění a byli převezeni do nemocnice.

Policisté provedli dechovou zkoušku ke zjištění alkoholu u řidiče osobáku. Ta byla negativní. Sečetli i škody. Na motorce činí sedmdesát tisíc korun a na osobním autě dalších šedesát tisíc korun. Nadále zjišťují společně s kriminalisty okolnosti této dopravní nehody. Byl přizván i znalec v oboru doprava.

Hlavní tah Rožnovem pod Radhoštěm byl zcela zastaven a to z důvodu přistání vrtulníku záchranářů. Po dobu vyšetřování byl provoz omezen na jeden pruh v každém směru. K úplnému zprovoznění došlo ve večerních hodinách.

zdroj informací: www.policie.cz