Požár bytového domu v obci Vigantice

01.06.2018

Dvě osoby zraněny při požáru bytového domu.

(1. 6. 2018) Krátce před půl třetí odpoledne přijali hasiči žádost o pomoc při požáru několikapatrového bytového domu v obci Vigantice na Vsetínsku. Na místo byla okamžitě vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Valašské Meziříčí, jednotka města Rožnova pod Radhoštěm a jednotky dobrovolných hasičů obcí Hutisko-Solanec a Vigantice.

Po příjezdu na místo a provedení prvotního průzkumu bylo velitelem potvrzeno, že požár zasáhl podkrovní bytové prostory a střechu několikapatrového domu. Všechny osoby se již naštěstí nacházely mimo zasažené prostory. Okamžitě byl vyhlášen 2. stupeň poplachu a byly povolány další posilové jednotky z Prostřední Bečvy, Zubří, Zašové a Valašské Bystřice. K události vyjel také velící důstojník směny ze Zlína. Postupně se tak na místo dostavilo celkem 8 cisternových vozů a dva kusy výškové techniky.

Ihned po příjezdu byly zahájeny hasební práce. Do budovy pronikli hasiči v dýchací technice vnitřním prostorem přes schodiště a nasazena byla také výšková technika. Dva obyvatelé domu se nadýchali zplodin hoření, a na místo byla proto povolána zdravotnická záchranná služba, která si je převzala do své péče.

Po lokalizaci požáru byly prostory zkontrolovány termokamerou a byla dohašena veškerá skrytá ohniska. V 18:31 hodin ohlásil velitel zásahu celkovou likvidaci požáru. K události se dostavil také vyšetřovatel hasičů, který bude nyní ve spolupráci s policií zjišťovat přesné příčiny vzniku události a výši způsobené škody.

Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček - HZS Zlínského kraje

Zdroj informací - www.hzscr.cz