Při požáru v instalační šachtě bytového domu hasiči evakuovali 20 osob. Aktualizace

18.08.2018

(18. 8. 2018) Tři jednotky hasičů zasahovaly dnes od 21:07 hodin u požáru v bytovém domě v Zubří na Vsetínsku.

Požár bytového jádra bytového domu na ulici Sídliště v Zubří byl hasičům ohlášen v 21:01 hodin. Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů z požární stanice Valašské Meziříčí, jednotce Hasičského sboru města Rožnov pod Radhoštěm a jednotce dobrovolných hasičů Zubří. Hasiči vyjeli s třemi automobilovými cisternami.

Po příjezdu byla provedena evakuace asi 20 osob za použití evakuačních masek. Na místo se dostavila zdravotnická záchranná služba. Sanitkou byla do nemocnice odvezena k dalšímu vyšetření jedna dospělá osoba a jedno dítě, protože se nadýchali zplodin hoření v bytě v 3. nadzemním podlaží, v kterém došlo k požáru. Hasiči na nosítkách vynesli i jednu osobu, která ze zdravotních důvodů nebyla schopna chůze.

Hasiči požár v instalační šachtě uhasili jedním vysokotlakým proudem vody.

Při požáru došlo k výpadku elektrického proudu. Hasiči provedli zastavení vody z poškozeného potrubí teplé vody v instalační šachtě. Vytékající voda přispěla k omezení šíření požáru. Hasiči s pomocí vysavače odstranili vodu z prasklého potrubí.

Na místo požáru se dostavila Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů.

Žádný z obyvatel domu nepožadoval náhradní ubytování. Většina obyvatel domu se postupně vrátila do svých bytů.

19. 8. 2018, 8:00 hodin

V instalační šachtě jsou instalovány rozvody vody, kanalizace, elektroinstalace s napojením přes elektroinstalační krabice a vzduchotechnika. Ohledáním místa požáru bylo zjištěno, že začalo hořet v elektroinstalační krabici.

Voda z prasklého vodovodního potrubí v šachtě vytopila další dva byty.

Škoda, kterou způsobil požár, byla určena v předběžné výši 270 000 korun.

Včasným ohlášením a rychlým zásahem byl uchráněn majetek v předběžné výši 400 000 korun.

zdroj informací: www.hzscr.cz