Požár bytu v městě Zubří

22.12.2021

Ve 22:09 byla vyslána jednotka profesionální hasičů města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault a výškovou technikou AP27 T815 k požáru bytu v městě Zubří, sídliště 6května. Současně byla na místo události vyslána jednotka HZS zlínského kraje, stanice Valašské Meziříčí a místní jednotka SDH Zubří. 


Tisková zpráva HZS Zlínského kraje:

(22. 12. 2021) Krátce po desáté hodině večerní vyjely k hlášenému požáru v bytovém domě na ulici Sídliště 6. Května v Zubří tři jednotky hasičů.

Požární poplach byl vyhlášen v 22:09 hodin jednotce profesionálních hasičů z požární stanice Valašské Meziříčí, jednotce Hasičského sboru města Rožnov pod Radhoštěm a jednotce Sboru dobrovolných hasičů města Zubří.

Průzkumem v dýchacích přístrojích byl potvrzen požár v jednom z pokojů bytu na úrovni 1. nadzemního podlaží bytového domu. V době požáru byly v bytě čtyři osoby. Jedna osoba se nadýchala zplodin hoření. Proto jsme jí poskytovali do příjezdu Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje předlékařskou pomoc. Další tři osoby byly v pořádku. Evakuace ostatních obyvatel domu nebyla nutná.

Na místo požáru se dostavila Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů.

Hasební práce byly ukončeny v 22:47 hodin.

Aktualizace 23. 12. 2021 v 8:40 hodin

Ještě před naším příjezdem sousedi hasili požár se třemi hasicími přístroji. My jsme požár dohasili s jedním vysokotlakým proudem vody.

Příčina požáru zůstává ve společném šetření hasičů a Policie České republiky.

Škoda způsobená požárem byla stanovena v předběžné výši 500 000 korun.

Včasným oznámením požáru a zásahem sousedů byly uchráněny hodnoty v předběžné výši 

1 milion korun.

Autor: nprap. Roman Žemlička - HZS Zlínského kraje

zdroj: www.hzscr.cz