Požár hospodářské budovy ve Valašském Meziříčí - Hrachovec

21.12.2018

Jednotka byla vyslána s technikou CAS32 T815 k požáru hospodářské budovy ve Valašském Meziříčí, místní části hrachovec. Na místě události již byl prováděn zásah jednotkou HZS Valašské Meziříčí a další posilové jednotky byly na cestě k místu události.

Povolané jednotky:   HZS Valašské Meziříčí, JSDH Lešna, JSDH Zašová, JSDH Zubří, JSDH Poličná, HZSp DEZA, HS Rožnov pod Radhoštěm


Informace HZS Zlínského kraje:

Po příjezdu hasiči průzkumem zjistili, že je požárem zasažena dřevěná hospodářská budova, která se nachází v těsné blízkosti rodinného domu, na něhož se požár rozšířil a zasáhl část střechy a jeden pokoj, který byl v rekonstrukci.

Hasiči ihned začali požár hasit. Díky jejich rychlému zásahu byla obytná budova uchráněna. Taktéž nebyl nikdo zraněn.

Lokalizaci požáru vyhlásil velitel zásahu devět minut po jedné hodině v noci. Poté probíhaly dohašovací práce a velitel zásahu oznámil redukci sil a prostředků. Některé jednotky se začaly postupně vracet na své základny. Ve tři hodiny již byl požár zlikvidován. Na své stanice se vrátily všechny jednotky. Na místě zůstali pouze místní hasiči z Hrachovce, kteří do sedmé hodiny ranní dohlíželi na požářiště.

Příčina vzniku požáru je nyní v šetření vyšetřovatele hasičů. Výše škody se vyšplhala na jeden milión korun. Uchráněné hodnoty byly odhadnuty na pět miliónů korun.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

zdroj informací: www.hzscr.cz