Požár nákladního automobilu po dopravní nehodě v obci Horní Bečva

20.07.2021

Ve 15:38 byla vyslána jednotka profesionální hasičů města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault k požáru nákladního automobilu po dopravní nehodě s podezřením na možnost zaklínění osoby (řidiče). Současně byly na místo vyslána HZS stanice Valašské meziříčí, HZS stanice Zlín a jednotky SDH Horní Bečva a Hutisko Solanec. Po příjezdu na místo události byl zjištěn převrácený nákladní automobil (kládovka) na levém boku přes celou šíří hlavní komunikace E442. Po příjezdu na místo události byly zahájeny hasební práce za použití pěnidla, po příjezdu dalších posilových cisteren byly vytvořeny další proudy a požár byl tak postupně lokalizován a likvidován. Zaklínění osoby v nákladním automobile se naštěstí nepotvrdily.

Tisková zpráva HZS Zlínského kraje:

(20.7.2021) V 15:37 hodin přijalo krajské operační středisko informaci o požáru kamionu po nehodě, ke které došlo na silnici č. 35 za obcí Horní Bečva ve směru na Slovensko. Protože zde bylo podezření na zaklíněnou osobu, k události byly vyslány profesionální jednotky ze stanic Valašské Meziříčí a Zlín s cisternami a technickým kontejnerem a posilové jednotky z obcí Rožnov pod Radhoštěm, Horní Bečva a Hutisko-Solanec.

Po provedení prvotního průzkumu bylo z místa potvrzeno, že se jedná o rozsáhlý požár kladovky, která zůstala po nehodě na boku a kompletně zablokovala silnici č. 35. Osoby uvnitř se naštěstí nepotvrdily. Hasiči okamžitě zajistili místo události a pomocí několika proudů požár lokalizovali a likvidovali. V nedalekém potoce se naštěstí nepotvrdil žádný únik provozních kapalin, hasiči však z preventivních důvodů nainstalovali nornou stěnu.

Aktualizace:

17:30 hodin

- komunikace zůstává prozatím uzavřena

Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček - HZS Zlínského kraje