Požár v administrativní budově ve Valašském Meziříčí

03.07.2021

V 05:56 byla vyslána jednotka profesionální hasičů města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault k požáru v administrativní budově ve Valašském Meziříčí.

Více informací v tiskově zprávě HZS Zlínského kraje:


K požáru v administrativní budově vyjelo pět jednotek hasičů.

(3. 7. 2021) V ranních hodinách hořelo v přízemí stávající administrativní budovy ve Valašském Meziříčí.

Hlášení o požáru v objektu na ulici Havlíčkova přijali hasiči v 5:51 hodin. Oznamovatel hasičům sdělil, že vidí z oken plameny. Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů z požární stanice Valašské Meziříčí, jednotce Hasičského sboru města Rožnov pod Radhoštěm a jednotkám dobrovolných hasičů obcí Poličná, Zašová a Jablůnka.

Po příjezdu na místo požáru bylo zjištěno, že hoří v části přízemí stávajícího čtyřpodlažního objektu. V hořící části objektu byla kancelář se skladem sportovního zboží. Hasiči v dýchacích přístrojích požár hasili skrz okna jedním vysokotlakým proudem vody a jedním útočnými proudem C. Po lokalizaci požáru byly s termokamerou zjišťovány teploty stavebních konstrukci a hledána skrytá ohniska hoření. K odvětrání prostor budovy byl nasazen přetlakový ventilátor.

Na místo požáru se dostavil majitel provozovny a Policie České republiky.

V současné chvíli na požářišti pracuje vyšetřovatel hasičů, který zjišťuje příčinu vzniku požáru.

Výše škody způsobená požárem není v této chvíli známa.

K zranění osob nedošlo.

3. 7. 2021, 14:00 hodin

Ohledáním místa požáru bylo zjištěno, že ohnisko požáru je v místnosti kanceláře. Požár poškodil i zboží jiných firem v dalších dvou podlažích. Úmyslné jednání bylo vyloučeno. Vyšetřovatel hasičů bude v následujících dnech vyhodnocovat jednotlivé verze vzniku požáru.

Škoda způsobená požárem byla vyčíslena v předběžné výši 5 milionů korun.

Včasným zásahem byl uchráněn majetek v předběžné výši 5 milionů korun.

Autor: nprap. Roman Žemlička - HZS Zlínského kraje