Požár v objektu firmy způsobil škodu za více než 20 miliónů korun.

15.06.2018

V 07:30 hod. byla jednotka vyslána s technikou CAS16 MAN a CAS32 T815 k požáru uvnitř průmyslového objektu v městě Zubří. Současně byla na místo události vyslána jednotka HZS Valašské Meziříčí a jednotka JSDHp Gumárny Zubří a.s. Po příjezdu na místo události a provedení prvního prvotního průzkumy byly prostřednictvím operačního střediska vyslány další posilové jednotky a to JSDH Hutisko - Solanec, JSDH Poličná a JSDH Zašová. Celkově vyjelo k místu nahlášené události deset zásahových vozidel.

Popis události převzat ze stránek HZS Zlínského kraje.

V době příjezdu na místo události podnikoví hasiči zjistili, že hoří v objektu válcovny, kde je požárem zasažený stroj pro přípravu gumy. Zaměstnanci firmy byli již mimo budovu. Hasiči ihned začali s lokalizací požáru, a to za pomocí hasicích přístrojů a jednoho proudu s využitím pěny. Zásah jim velmi komplikoval hustý dým. Hasiči proto zasahovali v dýchací technice a odvětrávali objekt. Další jednotky, které byly na místo požáru vyslány, postupně odvětrávaly rozsáhlou patrovou budovu a prováděly průzkum místa události.

Po samotné likvidaci požáru a odvětrání zasažené budovy vedení společnosti předběžně vyčíslilo způsobenou škodu požárem na více než 20 miliónů korun.

Po odvětrání budovy hasiči opět zpřístupnili zaměstnancům prostory zasažené budovy. Na dohled místa požáru na místě zůstali dobrovolní hasiči ze Zubří. Ostatní se vrátili zpět na své stanice.

Na místo požáru se dostavil vyšetřovatel hasičů z Územního odboru Vsetín i krajský vyšetřovatel ze Zlína, kteří šetří příčinu vzniku požáru.

Díky včasnému zásahu podnikových hasičů se požár nerozšířil na okolní stroje. Uchráněné hodnyty byly odhadnuty na 100 miliónů korun.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

zdroj informací: www.hzscr.cz