Přehled událostí 26.12.2020

26.12.2020

09:20 hod.

Vyjela jednotka profesionální hasičů města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault k požáru komínového tělesa Rodinného domu v místní část Uhliska,  v Rožnově pod Radhoštěm, . Současně byla na místo události vyslána jednotka HZS Valašské Meziříčí. Po příjezdu na místo události a provedení průzkumu bylo vybráno palivo z topeniště. Následně pomocí termokamery byla prováděna kontrola komínového tělesa zda nedochází ke skrytému zahořívání.

10:03 hod.

Vyjela jednotka profesionální hasičů města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault k požáru komínového tělesa Rodinného domu v Rožnově pod Radhoštěm, ul. Tylovice. Současně byla na místo události vyslána jednotka HZS Valašské Meziříčí. Po příjezdu na místo události a provedení průzkumu bylo zjištěno že z důvodu ucpání komínového tělesa dochází k zakuřování vnitřních prostor. Jednotky provedly  vybráni paliva z topeniště, a následně za použití kominického nářadí zprůchodnění komínového tělesa  Po celou dobu zásahu byla prováděna kontrola  pomocí termokamery zda nedochází ke skrytému zahořívání.

11:13 hod.

Vyjela jednotka profesionální hasičů města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault k dopravní nehodě na silnici vedoucí s Prostřední Bečvy na Pustevny. Současně byla na místo události vyslána jednotka SDH Horní Bečva a Policie ČR. Po příjezdu na místo události byl zjištěný havarovaný automobil, který se nacházel v příkopu převrácen na levém boku, v době příjezdu jednotek již byly všechny osoby mimo havarovaný automobil a bez zranění. Z důvodu zabránění dalšímu úniku provozních kapalin bylo provedeno převrácení vozidla zpět na kola a jeho vyproštění na komunikaci. Po vyšetření nehody Policii ČR, byl havarovaný automobil odtlačen mimo komunikaci, odkud si majitel zajistil odtah.