Přehled událostí dne 10.03.2019

10.03.2019

00:38 hod.

Jednotka byla vyslána s technikou AP27 T815 k asistenci pracovníkům pohotovostní energetické služby, k odstranění stromu spadlého na drátech elektrického vedení do obce Valašská Bystřice. Současně byla na místo události vyslána místní jednotka SDH Valašské Bystřice.


01:19 hod.

Jednotka byla vyslána s technikou CAS16 MAN 4x4 k dopravní nehodě, nákladního automobilu a části stromu na silnici E442 v katastru obce Prostřední Bečva. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno že část stromu spadl před projíždějící nákladní automobil, který následně do něj naboural. Po domluvě s Policii ČR provedla jednotka odstranění části stromu a úklid komunikace.


01:53 hod.

Jednotka při zpáteční cestě s technikou AP27 T815 z předchozí události ve Valašské Bystřici narazila na další popadané stromy na silnice vedoucí z Valašské Bystřice do Rožnova pod Radhoštěm. Tyto stromy byly společně s jednotkou SDH Valašská Bystřice odstraněny a silnice byla plně zprůjezdněna.


09:47 hod.

Jednotka byla vyslána s technikou CAS16 MAN 4x4 k dopravní nehodě v obci Dolní Bečva. Po příjezdu na místo události byla zjištěna dopravní nehoda jednoho osobního automobilu. Jednotka provedla protipožární opatření a jimání uniklých provozních kapalin. Ke zranění osob v havarovaném automobilu nedošlo. Po vyšetření nehody Policii ČR bylo vozidlo odtlačeno mimo prostor hlavní silnice.


10:41 hod.

Jednotka byla vyslána s technikou CAS16 MAN 4x4 k požáru kuchyně v městě Zubří na ul. Na Kopci. Současně byla na místo události vyslána jednotka SDH města Zubří a jednotka HZS Valašské Meziříčí. Po příjezdu na místo události byl zjištěn požár v kuchyni Rodinného domu. Jednotka provedla natažení jednoho proudu vysokotlaké vody vedeného z CAS 16 MAN 4x4, kterým požár lokalizovala a následně likvidovala. Z důvodu silného zakouření byly hasební práce vedeny v dýchací technice. Během zásahu byly z objektu zachránění také dva Papoušci. Následně byl objekt odvětrán pomocí přetlakového ventilátoru. Během zásahu všechny jednotky vzájemně spolupracovaly.


12:05 hod.

Jednotka byla vyslána s technikou CAS16 MAN,  k úklidu ul. Pionyrská v Rožnově pod Radhoštěm, kde po dopravní nehodě osobního automobilu, došlo k poškození olejové vany a úniku motorového oleje na komunikaci. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno že komunikace je znečištěna v délce cca 80m. Jednotka provedla postupné jímání oleje pomocí sorbentů. Dopravu v místě zásahu řídila přítomná hlídka městské policie.


21:26 hod.

Jednotka byla vyslána s technikou CAS16 MAN 4x4 k odstranění spadlého stromu na silnici vedoucí z Rožnova pod Radhoštěm do obce Valašská Bystřice. Po příjezdu na místo události byl strom odstraněn pomocí motorové pily.