Přehled událostí dne 12.12.2018

12.12.2018

02:27 hod. - Dopravní nehoda v Rožnově pod Radhoštěm

Jednotka byla vyslána s technikou CAS16 MAN 4x4 k dopravní nehodě na ulici Ostravská v Rožnově pod Radhoštěm. Současně byla na místo události vyslána jednotka HZS Valašské Meziříčí a Policie ČR. Po příjezdu na místo události byla zjištěna dopravní nehoda jednoho os. automobilu, který se nacházel převráceny na střeše mimo komunikaci. Řidič již byl mimo havarovaný automobil nezraněný. Prostřednictvím operačního střediska HZS Zlínského kraje byl na místo povolán vyprošťovací automobil ze stanice HZS Otrokovice.


05:06 hod. - Podezření na požár trafostanice v obci Vigantice

Jednotka byla na místo události vyslána s technikou CAS16 MAN 4x4.  Současně byla na místo události vyslána jednotka SDH Hutisko Solanec a místní jednotka SDH Vigantice. Po příjezdu na místo události byl proveden průzkum dané lokality, kde byly vidět velké záblesky. Po provedení průzkumu byl nalezen spadlý strom na dráty vysokého napětí. Místo události bylo zabezpečeno a o události byly informovány poruchové služby energetických závodů. Po jejich příjezdu jim bylo místo události předáno.


06:18 hod. - Technická pomoc spadlý strom na komunikaci směrem do obce Vidče.

Jednotka na místo události vyjela z předchozí události, po příjezdu na místo události byl zjištěn spadlý strom, který zasahoval do jednoho jízdního pruhu. Jednotka provedla odstranění pomocí motorové pily odstranění části stromu a plné zprůjezdnění komunikace.


08:10 hod. - Spadlý strom na komunikaci směrem na vrchol Soláň

Jednotka vyjela technikou CAS16 MAN 4x4 ke spadlému stromu na komunikaci. Po příjezdu na místo události byl zjištěn spadlý strom, který blokoval jeden jízdní pruh. Jednotka provedla jeho odstranění pomocí motorové pily.


08:19 hod. - Dopravní nehoda v obci Vidče

Jednotka vyjela na místo události s technikou DA Volkswagen Transporter. Po příjezdu na místo události byl zjištěn havarovaný automobil, který se nacházel převrácen na boku. V automobilu se již nenacházela žádná osoba, řidič byl přítmem na místě události - nezraněný.  Jednotka provedla protipožární opatření, k úniku provozních kapalin nedošlo a vozidlo nijak nebránilo v plynulosti silničního provozu. Vyproštění automobilu si zajistil majitel vozidla. Po domluvě s Policie ČR se jednotka vrátila zpět na svou základnu.