Přehled výjezdu 29.10.2017 

29.10.2017

události průběžně během dne aktualizujeme


Čerpání vody v Rožnově pod Radhoštěm

V 18:53 hod. vyjela jednotka technikou CAS16 MAN 4x4 a DA VW Transportem s naloženým průmyslovým vysavačem na vodu k zatopenému suterénu vyškové budovy v Rožnově pod Radhoštěm, ul.Zemědělská. Po příjezdu na místo události a provedení průzkumu bylo zjištěno že následkem technické závady na přívodní hadičce k WC došlo zatopení místnosti posilovny v suterénu budovy. Jednotka provedla postupné odsání vody, která byla následně dopravována pomocí hadice "C" do kanálu na dešťovou vodu. Během odsávání vody pomoci průmyslového vysavače byla postupně celá posilovna vyklizena. Následně byly na místo události dovezeny vysoušeče pro minimalizaci následných škod.


Spadlý strom

V 18:04 hod. vyjela jednotka k nahlášenému spadlému stromu přes chodník mezi ul. Pletařská a ul. 5.Května v Rožnově pod Radhoštěm. Po příjezdu na místo události byl zjištěn vyvrácený vzrostlý strom, který částečně zasahoval do prostoru chodníku, jednotka provedla odřezání části stromu a zprůchodnění celé šíře chodníku.


Poškozená střešní krytina v obci Vidče

V 15:43 byla jednotka vyslána s technikou CAS16 MAN k zajištění střešní krytiny na rodinném domě v obci Vidče. Po příjezdu na místo události byla zjištěna poškozena střešní krytina a hrozilo zde nebezpečí že v případě vzniku dalších poryvu větru muže dojít k poškození zbylé střešní krytiny. Jednotka opět za použití lezeckého vybavení provedla provizorní zajištění a zakrytí poškozené střechy. Během zásahu se na místo události dostavila také místní jednotka SDH Vidče, která byla následně po domluvě vrácena zpět na svou základnu.


Poškozená střešní krytina v Rožnově pod Radhoštěm

Ve 14:52 hod. byla jednotka vyslána s technikou CAS16 MAN a výškovou technikou AP27 T815 k poškozené střeše následkem silného větru v Rožnově pod Radhoštěm, ul. Bayerova. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno že došlo k odtržení oplechování střechy a nebezpečí ohrožení procházejících osob, vzhledem k stále silným poryvům větru nebylo možno bezpečně použít výškovou techniku, jednotka se proto vybavila lezeckou výbavou a za použití lan vylezla na střechu kde byla část oplechování sundaná a druhá část byla provizorně zajištěna.


Nalomený strom v Rožnově pod Radhoštěm

V 11:19 hod. byla jednotka vyslána s technikou CAS16 MAN 4x4 a výškovou technikou AP27 T815 k odstranění stromu, který hrozil pádem do prostoru světelné křižovatky u Eroplánu. Po příjezdu na místo události a provedení průzkumu bylo zjištěno že pravděpodobně následkem silného poryvu větru došlo k prasknutí kmene a vychýlení stromu. Jednotka po ustavení výškové techniky a uzavření jednoho jízdního pruhu za asistence městské policie Rožnova pod Radhoštěm, provedla odřezání stromu.


Dopravní nehoda po vyvrácení stromu v obci Hutisko-Solanec

V 07:54 hod. vyjela jednotka k nahlášenému pádu stromu na silnici vedoucí z Hutiska-Solanec na vrchol Soláň. Do vyvráceného stromu následně havaroval autobus, v kterém nebyly naštěstí převážené žádné osoby. Po příjezdu na místo události a po vyšetření nehody Policii ČR byl strom odstraněn a proveden úklid komunikace. Odtah havarovaného autobusu, který měl poškozen čelní sklo si zajistil řidič prostřednictvím dispečinku.