Při rozsáhlém požáru rodinného domu se zranil zasahující hasič.

02.03.2018

Krátce před devátou hodinou ranní přijali hasiči informaci o požáru rodinného domu v obci Dolní Bečva na Vsetínsku. Na místo byla okamžitě vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Valašské Meziříčí, jednotka města Rožnov pod Radhoštěm a jednotky SDH obcí Dolní Bečva, Horní Bečva, Prostřední Bečva a Hutisko-Solanec. Z centrální stanice Zlín vyjel k události také velící důstojník směny.

Komplikovaný byl pro hasiče už samotný příjezd k události. Technikou nebylo možné přijet až k místu požáru a hasiči museli natáhnout několik set metrů dopravního vedení hasební vody. Už v době příjezdu byla požárem zasažena téměř celá budova. Hasiči natáhli tři útočné proudy a postupně požár lokalizovali. Při zásahu došlo ke zranění jednoho ze zasahujících profesionálních hasičů. Ten byl po prvotním ošetření letecky transportován do nemocnice.

Při provádění hasebních prací byly ze zasaženého domu vyneseny čtyři propan-butanové láhve a objeveny byly těla dvou koček a jednoho psa. Po kontrole prostor a dohašení skrytých ohnisek byla v 11:52 hodin velitelem zásahu ohlášena celková likvidace požáru. Na místě byla ponechána místní dobrovolná jednotka obce Dolní Bečva a jednotka obce Horní Bečva k zajištění dohledu.

K události vyjel také vyšetřovatel hasičů, který nyní zjišťuje přesnou příčinu vzniku požáru. Zničeny byly prostory obydleného přízemí i podkroví domu. Předběžně stanovené škody byly vyčísleny na 2 miliony korun.

Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček - HZS Zlínského kraje

zdroj informací: www.hzscr.cz