Šest zraněných po nehodě osobního vozu v Rožnově pod Radhoštěm

01.05.2018

Vysoký počet zraněných způsobila nehoda osobního vozu v Rožnově pod Radhoštěm, ke které v 16:56 hodin vyjela jednotka hasičů města Rožnov pod Radhoštěm s jedním cisternovým vozem.

Hasiči byli na místě do několika minut. V osobním voze Mitsubishi cestovaly tři dospělé osoby, tři děti a pes. Při jeho havárii mimo komunikaci došlo ke zranění všech osob. Hasiči pomohli zdravotnické záchranné službě s jejich ošetřením a naložením do sanitních vozů. K události byl povolán také vrtulník letecké záchranné služby, který do nemocnice transportoval jedno z dětí.

Po zajištění vozu proti nebezpečí vzniku požáru a po vyloučení úniku provozních náplní, se hasiči zaměřili také na hledání zaběhlého psa, avšak bez úspěchu. Jakmile bylo místo zadokumentováno policií, odstranili hasiči havarovaný vůz mimo komunikaci a provedli závěrečný úklid od úlomků z vozu. V 19:05 hodin se jednotka vrátila zpět na svou základnu.

Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček - HZS Zlínského kraje

zdroj informací:  www.hzscr.cz


Tisková zpráva Policie ČR:

Při havárii vozidla bylo zraněno šest osob

VSETÍNSKO: Všech šest osob nacházejících se v havarovaném vozidle prošlo rukama zdravotníků.

Dnes chvíli před pátou odpoledne došlo u Rožnova pod Radhoštěm k havárii osobního vozidla. U všech přepravovaných osoby bylo zapotřebí ošetření.

Dopravní policisté nadále zjišťují okolnosti havárie vozidla Mitsubishi. K havárii došlo dnes před pátou odpoledne na výpadovce z Rožnova pod Radhoštěm směrem na Frenštát pod Radhoštěm. Z dosud nezjištěných příčin pětačtyřicetiletý řidič vyjel s vozidlem mimo komunikaci a narazil do břehu. Řidič i všechny přepravované osoby a to čtyřicetiletá spolujezdkyně, devětadvacetiletý spolujezdec a tři spolucestující nezletilé děti let byly přepraveny k ošetření. Nejmenší dítě i žena byly transportovány k ošetření letecky.

Policisté v průběhu vyšetřování této dopravní nehody řídili provoz na komunikaci kyvadlově. Nyní zjišťují i rozsah zranění jednotlivých účastníků.

1. května 2018, por. Bc. Vladislav Malcharczik

Zdroj informací: www.policie.cz