Statistika za rok 2020

23.01.2021

Profesionální hasiči města Rožnova pod Radhoštěm vyjížděli v roce 2020 k 361 mimořádným událostem.

Hasiči jsou v pohotovosti 365 dní v roce, v případě oznámení mimořádné události jsou vyslání krajským operačním střediskem k místu zásahu. Výjezd jednotky následuje neprodleně po vyhlášení poplachu.

Hasiči pomáhají jak u dopravních nehod, požáru a odstraňování následku živelných pohrom tak také na žádost zdravotní záchranné služby vyjíždíme k asistenci posádkám ZZS jak do bytu a rodinných domu, tak do naších lesů kde dochází jak k úrazům tak někdy i k pátraní po osobách které zabloudí. V letošním roce dále hasiči prováděli opakovaně dezinfekci škol, školek, budov městského úřadu , budovy polikliniky tak i budov ostatních složek IZS a to jak po výskytu onemocnění COVID-19 tak i preventivně k minimalizaci možnosti dalšího šíření v těchto prostorách. Mezi další činnosti patří výjezdy na objekty, které jsou hlídány elektronickou požární signalizaci s přenosem na PCO Hasičského sboru města Rožnova pod Radhoštěm a PCO HZS Zlínského kraje.

Celkový počet výjezdu v roce 2020 za měsíce Leden až Prosinec:

361 mimořádných událostí

• 45x Dopravní nehody