Tragická dopravní nehoda v Rožnově pod Radhoštěm

10.06.2018

V 15:05 hod. byla jednotka vyslána s technikou CAS16 MAN 4x4 k nahlášenému požáru osobního automobilu v Rožnově pod Radhoštěm, místní část Kramolišov. Současně byla na místo události vyslána jednotka HZS Valašské Meziříčí, posádka ZZS a Policie ČR. Během jízdy k místu události bylo jednotce upřesněno že se jedná o osobní automobil po dopravní nehodě, ve kterém se nachází zaklíněná osoba. Po příjezdu na místo události byl zjištěn havarovaný automobil mimo komunikaci, který nehořel pouze se odpařovaly provozní náplně z horkých části automobilu. Uvnitř se nacházela jedná zaklíněná osoba, jednotka provedla pomoci hydraulického vyprošťovacího nářadí vyproštění osoby, které byla následně ihned předána do péče přítomné posádky ZZS. Na místo události následně také přistál vrtulník LZS. Přes veškerou snahu záchranářů bylo u zraněné osoby konstatováno úmrtí. Jednotka následně asistovala Policii ČR při vyšetřování dopravní nehody. Po celou dobu zásahu a následně i vyšetřování dopravní nehody byla silnice v místě události zcela uzavřena. Celý zásah byl ukončen ve 20:08 hod. kdy bylo havarované vozidlo naloženo na vozidlo odtahové služby a byl provedený závěrečný úklid.

Policie České republiky - KŘP Zlínského kraje

Smrtelná havárie u Rožnova p. R.

VSETÍNSKO: Při nehodě zemřel jedenačtyřicetiletý řidič.

Dnes odpoledne došlo u Rožnova p. R. k tragické dopravní nehodě, při které zemřel jedenačtyřicetiletý řidič osobního vozidla.

Nehoda se stala ve tři hodiny odpoledne na silnici třetí třídy za Rožnovem pod Radhoštěm ve směru na Valašskou Bystřici. Jedenačtyřicetiletý řidič ve vozidle VW Sharan jel ve směru od Rožnova p. Radhoštěm. Z prozatím nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde mimo vozovku narazil do betonového propustku. Vozidlo se několikrát přetočilo přes střechu a zůstalo vlevo mimo vozovku. Řidič, který cestoval ve vozidle sám, utrpěl při havárii zranění, kterým na místě podlehl.

Na místo přijela rychlá záchranná služba a byl přivolán i vrtulník záchranné sužby. Lékař však po vyproštění muže z vozidla konstatoval smrt. Dopravní nehodu na místě vyšetřovali vsetínští dopravní policisté a vsetínští kriminalisté. Příčina dopravní nehody je přemětem dalšího šetření.

Silnice III/05726 byla v době vyšetřování dopravní nehody až do půl šesté uzavřena.

10. června 2018, mjr. Mgr. Lenka Javorková

zdroj informaci: www.policie.cz