Tragická dopravní nehoda v Rožnově pod Radhoštěm

10.09.2019

V 17:54 hod. byla jednotka vyslána k dopravní nehodě automobilu a motocyklu na silnici vedoucí z Rožnova pod Radhoštěm směr Frenštát pod Radhoštěm. Současně byla na místo události vyslána jednotka HZS Valašské Meziříčí, posádka ZZS a Policie ČR. Po příjezdu na místo události byla zjištěna dopravní nehoda osobního automobilu a motocyklu. U řidiče motocyklu byly zranění neslučitelná s životem a lékařem bylo konstatováno úmrtí. Řidič z osobního automobilu byl po nutném ošetření, transportován do nemocnice. Jednotka provedla protipožární opatření, jímání uniklých provozních kapalin, označení místa dopravní nehody a asistenci Policii ČR. Po ukončení vyšetřování dopravní nehody byl havarovaný automobil a motocykl naložen na vozidlo odtahové služby. poté byl proveden závěrečný úklid komunikace a zásah byl krátce po 23 hod. ukončen.


Tisková zpráva Policie ČR:

Šestadvacetiletý motorkář z Valašskomeziříčska zemřel včera krátce před šestou hodinou navečer po střetu s osobním vozidlem u Rožnova p. R. na silnici I/58 poblíž sedla Pindula. Oba řidiči jeli ve směru od Rožnova p. R. na Frenštát p. R, přičemž mladý motorkář při předjíždění narazil do vozidla zn. Opel Astra, jehož řidič odbočoval vlevo. Po střetu utrpěl motorkář zranění, kterým na místě podlehl. Dvaačtyřicetiletého řidiče opelu z Valašskomeziříčska, který cestoval ve vozidle sám, odvezla z místa nehody rychlá záchranná služba s lehkým zraněním do valašskomeziříčské nemocnice. Dechová zkouška u něj požití alkoholu vyloučila.

Na místě zasahovali policisté ze skupiny dopravních nehod, policisté z rožnovského obvodního oddělení, kriminalisté a k objasnění nehodového děje přizval vyšetřovatel i soudního znalce z oboru silniční dopravy. Míra zavinění obou účastníků je předmětem dalšího šetření.

Provoz na místě řídili kyvadlově policisté společně s rožnovskými městskými strážníky. Silnice byla plně průjezdná až krátce po jedenácté hodině večer.

zdroj informací: www.policie.cz