Úhyn ryb v místním potoce v obci Prostřední Bečva

30.07.2021

Ve 13:58 byla vyslána jednotka profesionální hasičů města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault k úhynu ryb v místním potoce v obci Prostřední Bečva. Současně byla na místo události vyslána jednotka HZS stanice Valašské Meziříčí a Policie ČR.

Tisková zpráva HZS Zlínkého kraje:

K dnešnímu úhynu ryb vyjeli v 13:51 hodin profesionální hasiči z požární stanice Valašské Meziříčí a jednotka Hasičského sboru města Rožnov pod Radhoštěm. K úhynu došlo na potoku Kněhyně u Prostřední Bečvy ve směru na Pustevny. Uhynulo asi 100 kusů ryb, a to hlavně Pstruh potoční a další druhy ryb. Na místo úhynu se dostavil starosta obce, Policie České republiky, pracovníci odboru životního prostředí a Chemická laboratoř z Frenštátu pod Radhoštěm. Na místě byly odebrány vzorky vody a na místě byly provedeny testy na obsah kyslíku, přítomnost dusíkatých látek, toxinů atd. Všechny hodnoty byly v pořádku. Na místě vyslovena i domněnka, že by na úhyn pstruhů mohla mít zvýšená teplota vody, která byla naměřena v rozsahu 22 až 24 stupňů Celsia. Důležité budou hlavně výsledky testů. (RŽ)