Únik plynu z poškozeného potrubí v městě Zubří

24.06.2021

Ve 15:47 byla vyslána jednotka profesionální hasičů města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault k úniku zemního plynu z poškozeného plynového potrubí v městě Zubří. Současně byla na místo události vyslána jednotka HZS stanice Valašské Meziříčí a pohotovostní služba plynárenské společnosti. Po příjezdu na místo události, bylo zjištěno že při provádění výkopových prací došlo k poškození plynového potrubí. Jelikož potrubí se nacházelo zahrnuté zeminou, bylo potřeba provést jeho ruční odkopání aby bylo možné provést zaškrcení poškozeného potrubí. Zasahující hasiči se postupné střídali v prováděných výkopových pracích. Po odkopání a zaškrcení potrubí byla událost předána pracovníkům plynárenské společnosti.