Vážná dopravní nehoda na silnici E442 v katastru obce Prostřední Bečva

16.02.2021

V 13:08 hod. vyjela jednotka profesionální hasičů města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault, jednotka HZS stanice Valašské Meziříčí a jednotka SDH Horní Bečva k nahlášené dopravní nehodě na silnici E442 v katastru obce Prostřední Bečva. Dle prvotního ohlášení se na místě nacházelo více zraněných osob, a dvě osoby měly zůstat zaklíněné v havarovaném automobilu, který havaroval do stromu. Na místo události dále vyjely dvě posádky ZZS, Policie ČR a byl povolán vrtulník LZS Ostrava, který kvůli počasí nemohl vzlétnout. Po příjezdu na místo události byly zjištěny tři zraněné osoby, z toho jedna se nacházela stále zaklíněna v havarovaném automobilu. čtvrtá osoba, která cestovala v automobilu zraněna nebyla. Jednotky společně za využití hydraulického rozpěrného válce a páteřové desky provedly vyproštění zraněné osoby, a její předání do péče lékaře. Doprava v místě dopravní nehody byla po celou dobu zásahu řízena kyvadlově.