Záchrana dravce v obci Hutisko Solanec

05.09.2020

V 10:46 hod. byla jednotka vyslána s technikou CAS24 Renault a NA-L2 Nissan k záchraně dravce, který byl zamotaný a zachycený o větev vzrostlého stromu.

Muž, který sbíral houby, uviděl uvízlého dravce na stromě a kontaktoval Záchrannou stanici pro volně žijící živočichy v Bartošovicích. Pracovník záchranné stanice následně událost oznámil na Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje.Hasiči s pracovníkem dravce našli a zjistili, že se mu zamotaly řemínky na pařátech do větve. Hasiči použili k záchraně nastavovací žebřík. Na větev, na které dravec seděl, bylo uvázáno lano a větev byla odříznuta a spuštěna k pracovníkovi záchranné stanice. Ten dravce odchytil přímo do připravené krabice.